Oczepiny Weselna, zabawa oczepinowa

< Powrót                                                                                         Wybór artykułów                                                                                     Następny >

         Oczepiny to najzabawniejszy i najbardziej wyczekiwany punkt programu każdego wesela. Zabawę oczepinową organizuje się koło północy i dostarcza bardzo wiele rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

         Zgodnie z tradycją i zwyczajem jest to moment kiedy Panna Młoda oficjalnie przekazana zostaje Panu Młodemu. Staje się żoną i panią domu. Welon jest tu symbolem przywiązania do rodziców - swoistej pępowiny, która właśnie zostaje przecięta.

         Zapraszam wszystkich gości, a w szczególności głównych uczestników zabawy – panny i kawalerów. Na środku sali tanecznej stawiamy krzesło. Na krześle siada Pani Młoda. Świadkowa ściąga jej welon. Dookoła ustawiają się Panny, które tańczą w takt muzyki. Panna Młoda może rzucać bukietem lub welonem. Stanowczo jednak odradzam rzucanie welonem. Welon bardzo słabo leci i często ląduje albo na żyrandolu albo z powrotem na głowie Pani Młodej. Najlepiej jest rzucać bukietem. Bukiet bardzo dobrze leci. :) Analogicznie sytuacja wygląd z Panem Młodym, który rzuca krawatem lub muszką. Panna, która złapie bukiet zatańczy na krześle wspólnie z kawalerem, który złapie krawat. Razem tańczą Lambadę na stołku oczywiście pod asekuracją pozostałych kawalerów i panów.
Na kieniec otrzymają atrakcyjną nagrodę i zasłużone okalski od gości weselnych. Zgodnie z tradycją i przesądami za rok spotkamy się na weselu panny i kawalera.

         Oczywiście zabawę oczepinową można urozmaicać na wiele sposobów w zależności od charakteru wesela, dostępności panien i kawalerów oraz życzeń Pary Młodej. Można przed oczepinami np. zorganizować zabawę w murek dla panien i kawalerów albo zabawę randkę w ciemno.

         Część Par Młodych nie chce na swoim weselu organizować oczepin. Zawsze zachęcam przynajmniej do tej najkrótszej, najprostszej wersji oczepin. Brak oczepin na weselu warto wynagrodzić gosciom weselnym np, ogrganizując im karaoke lub godzinę grozy po północy.

> Zobacz także artykuł "zabawa KARAOKE".
 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - Zabawa oczepinowa z Panem Młodym i kawalerami

  Zabawa oczepinowa z Panem Młodym

  zdjęcie z wesela

 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - zabawa oczepinowa

  Zabawa oczepinowa dla kawalerów

  zdjęcie z wesela

 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - zabawa weselna - oczepiny dla Pary Młodej

  Zabawa oczepinowa

  zdjęcie z wesela

 • < Powrót                                                                                         Wybór artykułów                                                                                     Następny >

Kontakt Napisz do mnie.

DJ / Wodzirej Krzysztof


djdlaciebie@gmail.com


600.977.872

Napisz do mnie już teraz.
Zadzwoń i zamów termin wesela, sylwester, zabawę andrzejkową.
Przygotuję dla Ciebie specjalną ofertę wraz wyceną.

Moje usługi to przede wszystkim zaufanie, rzetelność i bezpieczeństwo.
Na mnie można zawsze liczyć i polegać.
Dobry DJ w dobrej cenie!


> Zobacz opinie i polecenia dla DJ dla CIEBIE!

> Zobacz moje certyfikaty i dyplomy.