Powitanie Przywitanie Pary Młodej oraz gości weselnych.

< Powrót                                                                                         Wybór artykułów                                                                                     Następny >

         Na weselu Parę Młodą witają chlebem i solą rodzice. Czasem powitanie następuje wspólnie z obsługą restauracji. Witanie Pary Młodej odbywa się najczęściej przed wejściem do lokalu lub na sali tanecznej, jadalnej. Chleb trzyma mama Panny Młodej. Para Młoda oczywiście musi spróbować chleba i soli, wypić zawartość kieliszków oraz wysłuchać życzeń i przemowy rodziców. Sól symbolizuje dobrobyt na nowej ścieżce życia. W jednym kieliszku znajduje się woda w drugim zaś wódka. Przesąd głosi, że w związku rządzi ten, kto trafi na wódkę.

         Następnie obsługa wręcza Młodej Parze pięknie udekorowane kieliszki szampana. Szampana otrzymują również goście weselni. Jest to idealny moment, żeby wznościć pierwsze toasty za zdrowie i pomyślność Pary Młodej. Młoda Para musi teraz wypić szampana od samego dna. Następnie nowożeńcy powinni wspólnie rzucić i rozbić kieliszki. Zgodnie z zasadą „jak się nabrudziło trzeba posprzątać” - Para Młoda otrzymuje łopatkę oraz zmiotkę. Ostentacyjnie zamiata szkoło ku uciesze gości. Oczywiście Para Młoda nie musi zamiatać całego podwórka i parkingu. To należy do zadań obsługi.

> Zobacz także artykuł "Pierwszy taniec na weselu".
 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - zabawa w taniec z gwiazdami

  Weselna zabawa - Taniec z gwiazdami

  zdjęcie z wesela

 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - pierwszy taniec

  Pierwszy taniec wśród laserów

  zdjęcie z wesela

 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - zorba - zabawa weselna dla panów i kawalerów przed oczepinami weselnymi

  Zorba - zabawa weselna dla panów

  zdjęcie z wesela

< Powrót                                                                                         Wybór artykułów                                                                                     Następny >

         Po czynnościach porządkowych wodzirej intonuje „sto lat” a następnie skanduje „gorzko, gorzko”. Para Młoda jest już małżeństwem w świetle prawa cywilnego, kościelnego i zwyczajowego, dlatego też pocałunek nie powinien być nieśmiały i którtki. W przeciwnym razie zajdzie potrzeba powtórzenia pocałunku zainicjowanego odpowiednimi przyśpiewkami np. przy stole.

         Ponieważ na weselu każda Pani Młoda jest szczupła jak osa i najpiękniejsza na świecie a Pan Młody to mężny, silny, dobrze zbudowany facet, toteż bez trudu i krzty wysiłku przenosi swoją "świeżo upieczoną" żonę przez próg. Oczywiście tu jest moment dla wszystkich paparazzich. Mogą robić zdjęcia i filmy do woli, ponieważ jest to piękne, wdzięczne, pamiętne widowisko.

         Jeśli w dzień uroczystości weselnej pogoda nie dopisuje lub zwyczaj regionalny tak nakazuje to życzenia i prezenty dla Młodej Pary można wręczać po przywitaniu Pary Młodej. Najczęściej jednak wręczenie prezentów, składnie życzeń i cała masa pocałunków odbywa się przed kościołem.

         Wodzirej prowadzi oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem powitania Pary Młodej i całego scenariusza przyjęcia weselnego. Podobnie jest ze wszystkimi najważniejszymi punktami scenariusza weselnego.

Kontakt Napisz do mnie.

DJ / Wodzirej Krzysztof


djdlaciebie@gmail.com


600.977.872

Napisz do mnie już teraz.
Zadzwoń i zamów termin wesela, sylwester, zabawę andrzejkową.
Przygotuję dla Ciebie specjalną ofertę wraz wyceną.

Moje usługi to przede wszystkim zaufanie, rzetelność i bezpieczeństwo.
Na mnie można zawsze liczyć i polegać.
Dobry DJ w dobrej cenie!


> Zobacz opinie i polecenia dla DJ dla CIEBIE!

> Zobacz moje certyfikaty i dyplomy.