Sala na wesele Czy połączyć sale taneczną z salą jadalną?

< Powrót                                                                                         Wybór artykułów                                                                                     Następny >

         Często pary młode pytają dj'a: Czy lepiej, żeby sala jadalna połączona była z salą taneczną?
Czy może lepszym rozwiązaniem dla gości jest rozdzielenie tych sal? "Jak to w życiu" każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
Warto się więc zastanowić na czym nam najbardziej zależy przy wyborze rozkładu sal.

         Głównym miejscem pracy dj'a jest sala gdzie odbywają się tańce i zabawy. To właśnie tam dj i wodzirej spędzają najwięcej czasu. Dla dj'a, wodzireja idealne warunki do pracy stwarza połączanie sali jadalnej i tanecznej.
Wynika to z kilku prostych przyczyn.
Dj ma możliwość obserwacji gości weselnych, pary młodej oraz reagowania na spontaniczne sytuacje i zdarzenia w trakcie biesiady weselnej. Kontakt wodzireja z weselnikami jest w takiej sytuacji o wiele lepszy i bardziej naturalny. Łatwiej wodzirejowi jest zorganizować zabawę lub konkursy dla gości weselnych. Większość gości zawsze jest na sali więc nie ma potrzeby zapraszania ich za każdym razem na ważne punkty programu. Zabawę i konkursy można oglądać siedząc przy stoliku. Jest to ważne dla starszych gości, którzy nie zawsze mają siłę długo stać, oglądając zabawę.
Gdy sale są połączone starsze pokolenie gości bez wysiłku może uczestniczyć we wszystkich punktach programu i oglądać świetnie bawiących się weselników (nieraz z łezką w oku).

         Przy weselach polsko anglojęzycznych połączenie obu sal jest wręcz bezcenne. Zwłaszcza, że na takich przyjęciach jest wiele przemówień i toastów, które trzeba tłumaczyć. Od strony technicznej sytuacja także jest o wiele prostsza. Nie potrzeba dodatkowego sprzętu, żeby nagłośnić i oświetlić sale jadalną. Mikrofony w każdym miejscu idealnie pełnią swoją funkcję.

> Zobacz także artykuł "Oprawa laserowa (świetlna) wesela".
 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - wyposarzenie i sprzęt na imprezy i wesela / oświetlenie + zbawa, dyskoteka weselna

  Oświetlenie + zabawa weselna

  zdjęcie z imprezy

 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - Zabawa oczepinowa z Panem Młodym i kawalerami

  Zabawa oczepinowa z Panem Młodym

  zdjęcie z wesela

 • foto - DJ dla CIEBIE! - wesele - wyposarzenie i sprzęt na imprezy i wesela / oświetlenie + dyskoteka weselna

  Oświetlenie + dyskoteka weselna

  zdjęcie z imprezy

< Powrót                                                                                         Wybór artykułów                                                                                     Następny >

         Połączenie sali jadalnej z taneczną ma jednak też swoje minusy.
Goście nie zawsze mają możliwość swobodnie rozmawiać kiedy trwa dyskoteka weselna.
Ludzie lubią bawić się przy głośnej muzyce. Hałas może trochę przeszkadzać siedzącym przy stolikach osobom. Z drugiej strony trudno wymagać, żeby goście bawili się przy minimalnej głośności muzyki.
Dlatego też przy takim układzie sal dj powinien robić więcej przerw i dbać o odpowiedni poziom głośności muzyki.

         Rozdzielenie sali biesiadnej z salą taneczną chroni gości przed hałasem dyskoteki weselnej. Goście mogą swobodnie rozmawiać i bawić się przy stolikach a kiedy mają ochotę lub usłyszą swój ulubiony utwór po prostu pójść zatańczyć. Z drugiej strony - o czym mało kto wie - oznacza to dla Dj'a i wodzireja masę dodatkowej pracy. Potrzebny w takiej sytuacji jest dodatkowy sprzęt, który trzeba zamontować i podłączyć.
Często układ rozdzielonych sal wymaga dodatkowej osoby do pomocy przy obsłudze nagłośnienia, świateł oraz organizacji zabaw i scenariusza wesela. Rozdzielenie sali tanecznej z jadalną z pewnością ogranicza kontakt dj'a i wodzireja z gośćmi weselnymi. Przed każdym ważnym punktem programu: przywitaniem, pierwszym tańcem, oczepinami trzeba organizować gości i zapraszać ich na salę taneczną. Podobnie jest przy zabawach i konkursach. Oczywiście dobry, doświadczony dj i wodzirej sprawnie pokona powyższe niedogodności i problemy.

         Sale weselne bywają bardzo różne. Czasem dzieli je piętro, krótki korytarz lub nawet pół zamku. Jeżeli sala jadalna jest wystarczająco duża w stosunku do liczebności gości to warto połączyć ją z salą taneczną.
Dj na weselu nie zajmuje zbyt wiele miejsca. W momencie kiedy jest mało miejsca a wielu gości, trzeba rozważyć wariant osobnej sali tanecznej.
Wszytko to podlega subiektywnej, indywidualnej ocenie i wyborze organizatora wesela.

Kontakt Napisz do mnie.

DJ / Wodzirej Krzysztof


djdlaciebie@gmail.com


600.977.872

Napisz do mnie już teraz.
Zadzwoń i zamów termin wesela, sylwester, zabawę andrzejkową.
Przygotuję dla Ciebie specjalną ofertę wraz wyceną.

Moje usługi to przede wszystkim zaufanie, rzetelność i bezpieczeństwo.
Na mnie można zawsze liczyć i polegać.
Dobry DJ w dobrej cenie!


> Zobacz opinie i polecenia dla DJ dla CIEBIE!

> Zobacz moje certyfikaty i dyplomy.